Procedury gwarancyjne

Procedura reklamacji produktów firmy OKI


REKLAMACJA URZĄDZEŃ:

   W przypadku usterki urządzenia będącego na gwarancji, użytkownik lub dealer zgłasza problem na technicznej infolini firmy OKI pod numerem 0800 120 066. Urządzenia muszą być używane z zastosowaniem oryginalnych materiałów eksploatacyjnych firmy OKI.
 

REKLAMACJA MATERIAŁÓW ORAZ CZĘŚCI (elektronika):

   W przypadku uszkodzonych materiałów eksploatacyjnych, klient końcowy zwraca je do dealera, u którego je zakupił. Następnie dealer, przesyła do firmy River wypełniony druk zgłoszenia reklamacyjnego POBIERZ DRUK na adres e-mail: rma@river.eu.

River po analizie zasadności składanej reklamacji nada jej stosowny numer RMA i przesyła do go do reklamującego wraz z informacją, czy reklamowany produkt ma być wysłany wprost do producenta na adres:

OKI - dział techniczny
ul. Domaniewska 42 , PBP II , 3 piętro
02-672 Warszawa
P. Andrzej Kubicki 

 

czy też do firmy River na adres:

 

River Jacek Bator Sp.J.

Lindego 2

30-148 Kraków
Przesyłkę należy wyraźnie oznaczyć otrzymanym nr KZB, wg przykładowego szablonu: KZB_River_100105 Uszkodzone materiały, w szczególności tonery oraz bębny muszą być zabezpieczone przed rozsypaniem tonera, w przeciwnym razie reklamacje nie zostaną uwzględnione. Uszkodzenia bębnów światłoczułych oraz głowic drukujących pracujących z materiałami nie będącymi produktami firmy OKI nie podlegają gwarancji.


Szczegóły pod adresem OKI - gwarancje

 

 

Procedura reklamacji produktów firmy XEROX

Procedura w przypadku reklamacji urządzeń XEROX w trybie DOA

Urządzenie podlegające reklamacji w trybie DOA – urządzenie, które wykazało wadę w ciągu 5-ciu dni od instalacji.


Reklamacje materiałów eksploatacyjnych XEROX.

Reklamacja materiału eksploatacyjnego może być uznana przez Xerox Polska w przypadku, gdy od daty jego zakupu nie minęło 180 dni oraz jego zużycie nie przekroczyło 50%.


 Szczegółowe informacje...